Допомога

Для чого потрібен кадастровий номер?
Кадастровий номер - це індивідуальний цифровий номер земельної ділянки, що не повторюється на всій території України. Присвоюється кадастровий номер для кожної земельної ділянки і закріплюється за нею на весь час її існування.
Чи можна зробити кадастровий номер не приватизуючи земельну ділянку?

Можливо присвоєння кадастрового номера без подальшої приватизації земельної ділянки. На сьогоднішній день процедура присвоєння кадастрового номера здійснюється на підставі розробленої технічної документації сертифікованими фахівцями.

Який термін дії кадастрового номера?

Законами України не передбачено терміну дії кадастрового номера, тому можна вважати його безстроковим, проте в ст.24 Закону України «Про державний земельний кадастр» сказано що державна реєстрація земельної ділянки може бути скасована якщо протягом року з моменту присвоєння кадастрового номера право на земельну ділянка не зареєстровано.

Чи можу я продати будинок, гараж, дачу без наявності кадастрового номера?

Єдина цивільно-правова дія з об'єктом нерухомості яка можлива без наявності кадастрового номера - вступ у спадок на домоволодіння. Всі інші дії (продаж, дарування, обмін) на будь-який об'єкт нерухомості здійснюється лише за наявності кадастрового номера.

Як можна дізнатися чи є у мене кадастровий номер?
Перевірити свою ділянку на наявність кадастрового номера можливо за допомогою Публічної кадастрової карти України
Що таке розділ / об'єднання земельної ділянки?

Розділ / об'єднання земельних ділянок проводиться тільки при наявності зареєстрованих прав на землю (державний акт на землю, свідоцтво про реєстрацію права власності, інформаційна довідка). Відповідно до чинного законодавства України будь-яку земельну ділянку можна розділити на декілька, або декілька земельних ділянок можна об'єднати в одну за однієї умови - одне цільове використання. Розділ найчастіше оформлюють для подальшого відчуження або для розділу між співвласниками.

Який порядок будівництва житлового будинку?

Для того щоб побудувати домоволодіння, спершу необхідно оформити право власності на земельну ділянку. Будь-яке будівництво на неоформленій земельній ділянці буде вважатись самовільним.

Для домоволодінь до 300 кв.м :

Після оформлення земельної ділянки розробляється топографо-геодезична зйомка з обов'язковим нанесенням підземних комунікацій (газ, вода, каналізація), на підставі якої надалі розробляється будівельний паспорт об'єкта будівництва (реконструкції). Будівельний паспорт необхідно узгодити з місцевим відділом архітектури, після чого подається повідомлення про початок будівництва. Після реєстрації повідомлення про початок будівництва Державною архітектурно-будівельною комісією можна починати проводити будівельні роботи.

Для домоволодінь понад 300 кв.м :

Після оформлення земельної ділянки розробляється топографо-геодезична зйомка з обов'язковим нанесенням підземних комунікацій, на підставі якої надалі розробляється проект будівництва (реконструкції). Проект повинен відповідати чинному законодавству з обов'язковою наявністю авторського і будівельного нагляду, на підставі якого подається декларація про початок будівельних робіт. Після реєстрації декларації Державною архітектурно-будівельною комісією можна починати проводити будівельні роботи.

Для чого потрібен технічний паспорт?

Для реєстрації права власності на об'єкт нерухомості потрібен технічний паспорт, він представляє собою план квартири / будинку / гаража. З обов'язковим описом всіх характеристик даного об'єкта нерухомості.

Задати питання

Якщо не знайшли відповіді на питання яке цікавить, Ви можете задати питання нашому консультанту, і дуже скоро отримати нижче відповідь в блоці "Останні поставлені запитання". Також в формі "Замовити дзвінок" можна вказати необхідні дані, і ми Вам зателефонуємо для допомоги в питаннях. Або ж можете приїхати до нас в офіс.